ورزشی

تیم کشتی فرنگی امید ایران نایب قهرمان جهان شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، رقابت های کشتی زیر ۲۳ سال جهان روزهای ۱۹ تا ۲۲ آبان ماه در بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با مدال طلای ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده ۴ مدال طلا کسب کرد. . دادمرز ناصر در وزن 63 کیلوگرم مدال برنز و مهدی محسن نژاد در 60 کیلوگرم، محمد جواد رضایی در 67 کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در 77 کیلوگرم و علیرضا نظاتی در 2 کیلوگرم مدال برنز در 55 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. علیزاده ۸۷ کیلوگرم به این معنا که وی عنوان نایب قهرمانی این مسابقات را به دست آورد.

در این رقابت روسیه با 190 امتیاز و ایران با 155 امتیاز قهرمان شدند به این معنا که گرجستان با 105 امتیاز نایب قهرمان شد.

تیم کشتی زیر 23 سال کشورمان (امید) با کسب 3 مدال طلا و 3 برنز از تیم های گرجستان و روسیه در فینال مسابقات جهانی 2019 بوداپست مجارستان پیشی گرفت.

نتایج کشتی گیران خوش آتیه کشورمان مسابقات 2021 صربستان به شرح زیر است:

وزن دینامیک 55 کیلوگرم دادمرز با نتیجه 6 بر 1 در دور اول بوتیروف آنها در دور بعد ازبکستان را با نتیجه یک بر یک شکست دادند اد کولوشاوادها از آذربایجان گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی رسید. دادمرز در این سطح تاراس کروپسکی آنها با شکست 9 بر 3 اوکراین راهی نیمه نهایی شدند. او در این نقطه مقابل تیلور است لامونت آنها با نتیجه 5 بر 1 آمریکا را بردند و به فینال راه یافتند. آنها بازی را 3-1 باختند ماولود ریزمانوف او از روسیه آمد و مدال نقره گرفت.

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نزاد در دور اول با نتیجه 8 بر صفر در دور دوم استراحت کرد. دیلن گرگرسون آمریکا را شکست داد. او دور بعد را در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 8 بر 0 برد مصمدکودیر یوسفوف آنها با شکست ازبکستان راهی نیمه نهایی شدند. در این جلسه او فریدون ابولاذا آنها 5 بر 3 گرجستان را شکست دادند و به فینال راه یافتند. محسن نژاد در فینال با نتیجه ۷ بر یک مغلوب انور شد خداوند یاروف او از روسیه قهرمان زیر 23 سال اروپا شد و مدال نقره را از آن خود کرد.

خبر مرتبط:  آرمات: بی تجربه بودیم/ داور ضعیف عمل کرد اما باخت را گردن می گیرم

در وزن 63 کیلوگرم علیرضا نجاتی دور نخست را با نتیجه 9 بر صفر به پایان رساند. ایرج هند را شکست داد. آنها در دور دوم و یک چهارم نهایی اسکندر هستند هروزان آنها با شکست 5-1 اوکراین به نیمه نهایی رسیدند. رستگاری در این مرحله در برابر لری ابولاذا دارنده مدال نقره جهان در گرجستان با نتیجه 7 بر 3 شکست خورد و راهی مرحله مقدماتی شد. او با این مسابقه روبرو شد جورج تبیلوف روسیه با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 67 کیلوگرم محمد جواد رضایی با نتیجه 8 بر صفر در دور اول نیلاس بوشنر آلمان را شکست داد. او در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر الکسی پیروز شد ماسک تیم اوکراین را شکست داد و وارد مرحله یک چهارم نهایی شد. رضایی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 از سد میخائیل یازیف از روسیه گذشت و به نیمه نهایی رسید. در این مرحله او جانی است جاتسوریانی آنها در فینال گرجستان را با نتیجه 5 بر 1 شکست دادند. رضایی در فینال مقابل حضرت اف قهرمان جوانان جهان آذربایجان با نتیجه 3 بر 2 به مدال نقره دست یافت.

در وزن 72 کیلوگرم امیر عبدی در دور اول با نتیجه 11 بر 3 عبدالله توپراک او بوقلمون را از جلو برد و در دور بعد 9-1 شکست خورد سرگئی کوتوزوف دارنده مدال نقره مسابقات جهانی نروژ روسی بود و با توجه به حضور این کشتی گیر در فینال، عبدی به جمع بازنده ها رفت. او از دنیس 9-1 شروع کرد فانی چک را بزن در دور بعد نیز 9 بر صفر اوتار پرادش را شکست دادند ابولاذا او از گرجستان برنده شد و برای بازی در رده بندی قرار گرفت. آنها در این دیدار با شکست 12 بر 7 مقابل اولوی غنی زاده آذربایجانی پنجم شدند.

وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی نژاد با نتیجه 9 بر صفر در دور نخست آردیت تکان دادن او در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر از آلبانی به میدان رفت نیکلاس ایدزه از گرجستان پیرروس شاد.کاویانی به دور بعدی و یک چهارم نهایی مسابقه دهید عضو آنها با نتیجه 10 بر 5 ترکیه را شکست دادند و راهی نیمه نهایی شدند. در این مرحله آنها 8-0 هستند سرگئی استپانوف دارندگان مدال طلای زیر 23 سال اروپا روسیه را شکست دادند و به فینال راه یافتند. در فینال مقابل کاویانی نژاد توماس مجارستان با غلبه بر دارندگان مدال برنز زیر 23 سال جهان با برتری 5 بر 1 مقابل مجارستان به مدال نقره دست یافت.

خبر مرتبط:  امیری: مشکلات همیشه کنارمان بوده است

محمد نقاوسی در وزن 82 کیلوگرم در دور اول با نتیجه 5 بر صفر به کار خود پایان داد. روهیت دایه او در دور بعد با نتیجه 7 بر 5 هند را شکست داد آکسوس موکوبو با عبور از نروژ به مرحله یک چهارم نهایی رسید. ساعت در این نقطه با نتیجه 4 به 1 دمترو گردوبی تیم اوکراین را شکست دهید و وارد نیمه نهایی شوید. او در این نقطه است آیونگو ریکارد دارندگان مدال برنز اروپا در گرجستان با نتیجه 5 بر 3 شکست خوردند و راهی این دیدار شدند. حریف او در این بازی با نتیجه 8 بر صفر به پایان رسید شمیل Acaf دارنده مدال طلای زیر 23 سال اروپا مقابل روسیه شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 87 کیلوگرم ناصر علیزاده در دور اول با نتیجه 3 بر یک مغلوب اسکندر شد. کوماروف وی مدال برنز اروپا را از روسیه کسب کرد و با توجه به حضور این کشتی گیر در فینال به گروه بازنده ها رفت. آنها با نتیجه صفر از 8 شروع کردند کومار سونیل هند و سپس برعکس را شکست داد ماکسات ساییو قزاقستان با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به این دیدار راه یافت. او در بازی مقابل است تمور اسلیدزه آنها 15 بر 7 از گرجستان به برتری رسیدند و به مدال برنز دست یافتند.

مرتضی 97 کیلوگرم وزن دارد الغوثی مارکوس در دور اول 3-1 شکست خورد راجینگر این کشتی گیر در نیمه نهایی شکست خورد الغوثی او از رقابت عقب نشینی کرد.

وزن 130 کیلوگرم امین میرزاجاده با نتیجه 6 بر 1 نیکولا در دور اول میلاتوویچ آنها در یک بازی در دور دوم نروژ را شکست دادند نفس گیر با نتیجه 2 بر 1 از سد میخائیل لوپتی اف. آنها از روسیه عبور کرده و به یک چهارم نهایی رسیده اند. آنتون در این نقطه میرزاآزاده است سانکو آنها در نیمه نهایی قزاقستان را 3 بر 1 شکست دادند. آنها در این مرحله 5-1 هستند فاتح Booskirth ترکیه این تیم را شکست داده و به فینال رسیده بود. او در بازی مقابل است دیوید آواسی دارنده مدال برنز 23 ساله جهان در دیدار 2-1 مقابل ارمنستان به مدال طلا دست یافت.

خبر مرتبط:  کشتی فرنگی قهرمانی جهان/ مختاری به فینال نرسید

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

55 کیلوگرم ماولود ریزمانوف (روسیه) 2- پویا دادمرز (ایران) 3- آدام بوراک اوزون (ترکیه) و اد کولوشاوادها (آذربایجان)
60 کیلوگرم: 1- انور خداوند یاروف (روسیه) 2- مهدی محسن زاد (ایران) 3- فریدون ابولاذا (گرجستان) و کرم کمال (ترکیه)
63 کیلوگرم: 1- لری ابولاذا (گرجستان) 2-. احمت آویر (ترکیه) 3- علیرضا نجاتی (ایران) و هردیا پوکوسیان (ارمنستان)
67 کیلوگرم: 1- پشیمانی اف (آذربایجان) 2- محمد جواد رضایی (ایران) 3- کدیر کمال (ترکیه) و میاحدی بله اف (روسیه)
72 کیلوگرم: 1- ادریس آیبیف (آلمان) 2- سرگئی کوتوزوف (روسیه) 3- یا غنی زاده (آذربایجان) و شانت شکاتریان (ارمنستان) 5- امیر عبدی (ایران)
77 کیلوگرم: 1- توماس لوی (مجارستان) 2- امین کاویانی نژاد (ایران) 3- هر کدام اولافسون (سوئد) و سرگئی استپانوف (روسیه)
82 کیلوگرم آه تو اونگ ریکارد (گرجستان) 2- روم ارت (سوئیس) 3- شمیل Acaf (روسیه) و برونکو کوواکوویچ (صربستان) 5- محمد ناگاوسی (ایران)
87 کیلوگرم: 1- اسکندر کوماروف (روسیه) 2- دیوید لوسونزی (مجارستان) 3- ناصر علیزاده (ایران) و سیمون سیمونوویچ (لهستان)
97 کیلوگرم: 1- آرتور سرگیزیان (روسیه) 2- پاول هیلینکوک (بلاروس) 3- مارکوس راجینگر (اتریش) و اوه ساولین (فنلاند)… 20- مرتضی الغوثی (ایران)
130 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- دیوید آواساپین (ارمنستان) 3- میخائیل لوپت (روسیه) و داریوش آتیلا ویتاک (مجارستان)

رده بندی تیم های این رقابت ها به شرح زیر است:

1- روسیه 195 امتیاز 2- ایران 155 امتیاز 3- گرجستان 105 امتیاز 4- ترکیه 91 امتیاز 5- مجارستان 86 امتیاز 6- آذربایجان 67 امتیاز 7- ارمنستان 64 امتیاز 8- اوکراین 60 امتیاز 9- آلمان 35 امتیاز 31 امتیاز 10-