ورزشی

اعلام اسامی نامزدهای راه یافته به مرحله آرای مردمی برترین‌های قرن – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره صد، شبکه ورزش سیما با همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و کمیته پارالمپیک در نظر دارد بهترین های 100 ساله ایران را انتخاب کند. ورزش با آرای مردمی.

این رویداد بزرگ در ویژه برنامه «صد» نوروز 1401 روی آنتن می رود و برای انتخاب و معرفی برترین های صد ساله ورزش ایران، همه روزه از ساعت 14 از شبکه ورزش سیما پخش می شود. .

پس از معرفی ورزشکاران منتخب هر یک از حوزه های انتخابیه از فدراسیون های ورزشی، در مرحله اول، هیات گزینش در 8 رشته شناسایی و نامزدهای اولیه هر رشته بررسی شد.

در مجموع 1427 چهره از سوی فدراسیون ها برای شرکت و ارزیابی این جشنواره معرفی شده اند که بر اساس اعلام هیات انتخاب به 135 نفر کاهش یافته است.

در مرحله بعد، هیئت داوران جشنواره متشکل از 10 نفر، 50 برگزیده نهایی جشنواره را زیر 8 جایزه انتخاب کردند تا با رای مردم انتخاب شوند.

لیست نهایی بهترین ورزشکاران قرن ورزش ایران در 8 دسته مربی برتر، قهرمان، بازیکن برتر، یار مظلوم، هدف قرن، مدیر برتر، صحنه ماندگار و مدال قرن را در ادامه می‌بینید:

مربی برتر
1. رشته محمد بنا – کشتی
2. حشمت مهاجرانی – فوتبال
3. کارخانه مصطفی – والیبال
4. هادی رگایی – والیبال نشسته
5. کوروش باقری – وزنه برداری

تیم برتر
1. 98 تیم ملی فوتبال فرانسه
2. والیبال نشسته
3. تیم کشتی یوکوهاما 1961
4. تیم ملی والیبال از سال 1393 تا 1395
5. تیم کشتی 2012
6. تیم فوتسال بانوان 2018-2015

خبر مرتبط:  اعلام اسامی نامزدهای راه یافته به مرحله آرای مردمی برترین‌های قرن

رفتار منصفانه
1. پرویز دهداری – مربی فوتبال
2. محمد انصاری – فوتبالیست
3. امین متوسل زاده – بازیکن فوتبال
4. سارا خادم الشریعه – فوتبالیست
5. علی دانیفورد – بازیکن فوتبال

یار مسلوم
1. احسان قم مقامی – شطرنج
2. قاسم رگایی – کشتی
3. علیرضا جهانباکس – فوتبالیست
4. Vazgen Andreasen – مدیر فوتبال
5. فرکنده سلیمانی – تنیس روی میز

مدال
1. تخت – کشتی
2. حسین رضازاده – وزنه برداری
3. محمد نصیری – وزنه برداری
4. استخدام زهرا – تیراندازی با کمان
5. رسول خادم – کشتی
6. ظفر سلماسی – وزنه برداری
7. تیمور غیاثی – دو و میدانی
8. حمید سوریان – کشتی
9. هادی سای – تکواندو
10. عبدالله وحید – کشتی
11. محمود نمازو – وزنه برداری

صحنه ابدی
1. علیرضا سلیمانی – کشتی
2. دو پرچم روی صحنه – وزنه برداری
3. هاشمیه متقیان – دیسک
4. کبد زنان – کبد
5. حسن یزدانی تیلور – کشتی
6. علیرضا بیرانوند – فوتبال
7. لیدا فریمن – وزنه برداری
8. حسین رضازاده
9. سلام جواد فاروگی – تیراندازی
10. سیاموند رحمان – وزنه برداری

گل های قرن
1. حمید استیل
2. خدای عزیز
3. حسن روشن
4. ایرج دانیفورد
5. رضا کوچان زاد
6. علی پروین
7. علی دایی
8. محمد نظرتی
9. ماهیدی مدهویا
10. مهدی طارمی

مدیران ارشد نیز توسط هیئت داوران انتخاب می شوند.